Reportáž: Pálení čarodějnic 2013

Každým rokem, ve stejný den 30. dubna se na sokolovnu – pro tento večer čarodějný plácek – slétají čarodějnice a čarodějové z blízka i daleka. Po úvodním předtančení místních Ježibab jsme přistoupili k prezenci a každá čarodějnice i čaroděj otiskli palec na docházkovou listinu, kam se i podepsali. Potom jsme k sobě přivolávali pomocníka pavouka a netopýra, což se všem velmi dařilo. Na žádost některých nedočkavců jsme přerušili soutěžení, zapálili hranici a ukončili trápení jedné čarodějnice, která se nechala dobrovolně upálit. Opekli jsme si špekáčky, ke kterým jsme si mohli dát mleté červy, dračí krev a suchou placku. Na zahnání žízně se rozlévalo Pravé čachtické, Smrtelný pot s citrónem a Žluč. Když byl hlad zahnán, pokračovali jsme v soutěžích letem kolem zeměkoule a následoval hod koštětem do dálky. Po absolvování všech disciplín jsme si rozdali letecké průkazy, kouzelné hůlky a omalovánky. A že nám při tom vyhládlo, přesunuli jsme se zase na hostinu. Měli jsme ještě připravené krysí mozečky, mravenčí vajíčka, nasekané prsty, larvy a našla se tam i nějaká ta mršina. Protože nám přálo počasí, mohli jsme si po setmění rozsvítit lampióny a křepčit v rytmu diskotéky. U ohně jsme ještě dlouho do noci zpívali a povídali.

Tímto bych také chtěla poděkovat všem, kteří pomáhali s přípravou večera a děkuji také obecnímu úřadu, za finanční podporu akce.

Těším se na příští setkání 30. dubna 2014

KANIMŮRA – Šárka Oborná

Fotografie z akce viz galerie našeho webu.